
Corsair iCUE 5000T RGB Tempered Glass Mid-Tower ATX Casing White Price in Bangladesh
Product Code: CAS611508138
৳35,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Corsair iCUE 5000T RGB Tempered Glass Mid-Tower ATX Casing White Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | ATX |
| Tempered Glass Panel | Yes |
| Motherboard Support | ATX |
| External Features | |
| Color(s) | White |
| Weight | 14.53 Kg |
| Front Ports | (1x) USB 3.1 Type C, (4x) USB 3.0, (1x) Audio in/out |
| Expansion Slots | 7 vertical + 2 horizontal |
| Radiator Support | 120mm, 140mm, 240mm, 280mm, 360mm |
| Drive Bays | (x2) 3.5in (x4) 2.5in |
| Additional Feature | |
| PSU | Not Include |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 170mm |
| Maximum Graphics Card Length | Length 400mm |
| Maximum PSU Length | 250mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








