
Corsair Crystal Series 280X RGB Tempered Glass Micro ATX Casing White Price in Bangladesh
Product Code: CAS353530910
৳13,600
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Corsair Crystal Series 280X RGB Tempered Glass Micro ATX Casing White Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Micro ATX PC Case |
| Front Panel | tempered glass panel |
| Tempered Glass Panel | three tempered glass panels |
| Motherboard Support | MicroATX |
| External Features | |
| Color(s) | White |
| Weight | 7.24kg |
| Dimensions | 398mm x 276mm x 351mm |
| Expansion Slots | 4 |
| Radiator Support | 120mm, 140mm, 240mm, 280mm |
| Fan Support | Room for up to six 120mm cooling fans |
| Drive Bays | Case Drive Bays (x2) 3.5in (x3) 2.5in Drive Bays 3.5" x 2 Drive Bays 2.5" x 3 |
| Additional Feature | |
| Cooling System | Massive |
| PSU | Not Include |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 150mm |
| Maximum Graphics Card Length | Length 300mm |
| Maximum PSU Length | 180mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








