
Corsair 480T RGB Airflow Tempered Glass Mid-Tower ATX Casing Price in Bangladesh
Product Code: CAS605471447
৳6,200
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Corsair 480T RGB Airflow Tempered Glass Mid-Tower ATX Casing Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mid-Tower |
| Front Panel | High airflow front panel |
| Tempered Glass Panel | Yes |
| Motherboard Support | ATX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Weight | 8.27 |
| Dimensions | 476 x 446 x 214mm |
| Expansion Slots | 7 Horizontal |
| Radiator Support | 120mm, 140mm, 240mm, 280mm, 360mm |
| Pre- Installed Fans | 3x Pre-installed RS120 ARGB fans |
| Drive Bays | 2.5in x2 |
| I/O Port | (2x) USB 3.2 Gen 1 Type-A, (1x) Audio in/out |
| Additional Feature | |
| Cooling System | H60, H100i, H115i, H150i |
| PSU | Not Include |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








