
Carbono CG192XG ATX Mid Tower Gaming Casing Price in Bangladesh
Product Code: CAS949801115
৳4,000
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Carbono CG192XG ATX Mid Tower Gaming Casing Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mid-Tower |
| Tempered Glass Panel | Side Panel |
| Motherboard Support | ATX / M-ATX / ITX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Dimensions | 405*192*450mm(L*W*H) |
| Radiator Support | Front: 120 / 140 / 240 mm Top: 120 / 140 Rear: 120 mm |
| Front | 120 / 140 / 240 mm Top |
| Fan Support | Up to 6 Fans |
| Pre- Installed Fans | 4 x 120 mm RGB Fans |
| I/O Port | USB3.0 * 1, USB2.0 * 2; HD Audio |
| Additional Feature | |
| PSU | N/A |
| Side Panel | Tool-less Tempered Glass Side Panel |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








