
BenQ Zowie XL2566X+ 24.1'' 400Hz DyAc2 Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON987404318
৳84,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: BenQ Zowie XL2566X+ 24.1'' 400Hz DyAc2 Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 24.1" |
| Display Type | LED |
| Panel Type | TN |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Pixel pitch(MM) | 0.28 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Brightness | 320 cd/㎡ |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 400Hz |
| Curvature | Flat |
| Others Features | Fast liquid crystal: Yes |
| Fast liquid crystal | Yes |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| Others | Shield, S Switch, Black eQualizer, Color Vibrance, Dynamic Accuracy |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | No |
| Connectivity | |
| Display Port | 1 x DP 1.4 |
| HDMI | 3x HDMI 2.0 |
| Audio Jack | Yes |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5~35 |
| Swivel | 45 / 45 |
| Height Adjustment | 155 |
| Vesa Wall Mount | 100x100 mm |
| Security Locker | Yes |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | 517(Highest)/ 362(Lowest) x 576 x 209 |
| Weight | Net weight (kg): 5.8 Gross weight (kg): 9.7 |
| Net weight (kg) | 5.8 Gross weight (kg) |
| Power | |
| Power Consumption | <65W |
| Voltage | 100-240V |
| Others | Power supply: Built-in |
| Power supply | Built-in |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Warranty (Dot Claim Benq Policy - Minimum 5) |








