
ASUS VY229HF 21.45 Inch 100Hz FHD IPS Eye Care Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON449257529
৳13,700
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: ASUS VY229HF 21.45 Inch 100Hz FHD IPS Eye Care Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 21.45 inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | (1920x1080) FHD |
| Pixel pitch(MM) | 0.249 mm |
| Display Surface | Non-Glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°/ 178° |
| Brightness | 250cd/㎡ |
| Contrast Ratio | 1300:1 |
| 1300 | 1 |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Color Support | 16.7M |
| Response Time | 1ms MPRT |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Color Temperature Selection | Yes(4 modes) |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| HDCP | Yes, 1.4 |
| Others | Motion Sync : Yes Eye Care+ Technology : Yes |
| Motion Sync | Yes Eye Care+ Technology |
| Connectivity | |
| VGA | VGA x 1 |
| HDMI | HDMI(v1.4) x 1 |
| Mechanical Design | |
| Tilt | Yes (+23° ~ -5°) |
| Vesa Wall Mount | 100x100mm |
| Security Locker | Kensington Lock: Yes |
| Kensington Lock | Yes |
| Physical Specification | |
| Dimension | with stand (W x H x D) : 49.39 x 36.18 x 16.44 cm (19.44" x 14.24" x 6.47") without Stand (W x H x D) : 49.39 x 29.03 x 5.13 cm (19.44" x 11.43" x 2.02") |
| with stand (W x H x D) | 49.39 x 36.18 x 16.44 cm (19.44" x 14.24" x 6.47") without Stand (W x H x D) |
| Weight | Net Weight: 2.72 kg (6.00 lbs) Net Weight without Stand: 2.36 kg (5.20 lbs) Gross Weight: 4.20 kg (9.26 lbs) |
| Net Weight | 2.72 kg (6.00 lbs) Net Weight without Stand |
| Power | |
| Power Consumption | <12.79W |
| Voltage | 100-240V, 50/60Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years Warranty |








