
ASUS TUF Gaming VG279QM 27" HDR Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON214322073
৳48,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: ASUS TUF Gaming VG279QM 27" HDR Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27 Inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | Full HD (1920x1080) |
| Pixel pitch(MM) | 0.311mm |
| Display Surface | Non-Glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Brightness | Brightness (HDR, Peak): 400 cd/㎡ Brightness (Typ.) : 400cd/㎡ |
| Brightness (HDR, Peak) | 400 cd/㎡ Brightness (Typ.) |
| Contrast Ratio | Contrast Ratio (Typ.) : 1000:1 ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) : 100,000,000:1 |
| Contrast Ratio (Typ.) | 1000 |
| Refresh Rate | 280Hz |
| Color Support | 16.7M |
| Color Gamut | 99% sRGB |
| Response Time | 1ms (Gray to Gray) |
| HDR | HDR10 |
| Others Features | Display Viewing Area (H x V) : 567.6 x 336.15 mm |
| Display Viewing Area (H x V) | 567.6 x 336.15 mm |
| Video Features | |
| Color Temperature Selection | Yes(4 modes) |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| G-Sync Support | Yes |
| HDCP | Yes |
| Others | Adaptive Sync |
| Camera (Built In) | GameVisual: Yes Gamma adjustment: Yes (Support Gamma 1.8/2.2/2.5) GamePlus: Yes Extreme Low Motion Blur: Yes ELMB Sync: Yes GameFast Input technology: Yes Shadow Boost: Yes Multiple HDR Mode: Yes |
| GameVisual | Yes Gamma adjustment |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 2Wx2 |
| Connectivity | |
| Display Port | DisplayPort 1.2 |
| HDMI | HDMI(v2.0) x2 |
| Audio Jack | Yes |
| Mechanical Design | |
| Tilt | Yes (+33° ~ -5°) |
| Swivel | Yes (+90° ~ -90°) |
| Pivot | Yes (+90° ~ -90°) |
| Height Adjustment | 0~130mm |
| Vesa Wall Mount | 100x100mm |
| Security Locker | Kensington Lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Phys. Dimension with Stand (W x H x D) : 619.4 x (376.73~506.73) x 211.37 mm Phys. Dimension with Stand (W x H x D) : 619.4 x 506.73 x 211.37 mm Phys. Dimension without Stand (W x H x D) : 619.4 x 362.65 x 50.58 mm Box Dimension (W x H x D) : 700 x 190 x 458 mm |
| Phys. Dimension with Stand (W x H x D) | 619.4 x (376.73~506.73) x 211.37 mm Phys. Dimension with Stand (W x H x D) |
| Weight | Net Weight with Stand : 5.6 Kg Net Weight without Stand : 3.3 Kg Gross Weight: 8.2 Kg |
| Net Weight with Stand | 5.6 Kg Net Weight without Stand |
| Power | |
| Power Consumption | Power Consumption : <26W Power Saving Mode: <0.5W Power Off Mode : <0.5W |
| Power Consumption | <26W Power Saving Mode |
| Voltage | 100-240V, 50/60Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03 years Replacement Warranty |








