
ASUS ROG Swift PG27AQDM 26.5" OLED 240hz Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON806857801
৳154,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: ASUS ROG Swift PG27AQDM 26.5" OLED 240hz Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 26.5" |
| Display Type | OLED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 2560x1440 |
| Pixels Per Inch (PPI) | 109 ppi |
| Pixel pitch(MM) | 0.229 x 0.229 mm |
| Display Surface | Anti-Glare / Matte |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | (CR≧10, H/V) : 178°/ 178° |
| (CR≧10, H/V) | 178°/ 178° |
| Brightness | 1000 nits / cd/m2 (Peak in HDR Mode) 450 nits / cd/m2 (Sustained) |
| Contrast Ratio | 1,500,000:1 |
| 1,500,000 | 1 |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Color Support | 10-Bit (1.07 Billion Colors) |
| Color Gamut | 99% DCI-P3 135% sRGB |
| Response Time | 0.03 ms (GtG) |
| HDR | HDR10 |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | No |
| Connectivity | |
| Display Port | 1 x DisplayPort (1.4) |
| HDMI | 2 x HDMI (2.0) |
| USB Port(s) | 2 x USB-A 3.0 / 3.1/3.2 Gen 1 |
| Audio Jack | Yes |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5 to 20° |
| Swivel | (-30 to 30°) |
| Height Adjustment | 110 mm |
| Vesa Wall Mount | 100x100mm |
| Security Locker | Kensington Lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | 23.8 x 21.6 x 10.8" / 605 x 548 x 274 mm (with Stand) 23.8 x 13.8 x 2" / 605 x 351 x 50 mm (without Stand) |
| Weight | 15.2 lb / 6.9 kg (with Stand) 6.2 lb / 2.8 kg (without Stand) |
| Power | |
| Power Consumption | Standby: 0.5 W Typical: 38.0 W |
| Standby | 0.5 W Typical |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03-Year warranty |








