
ASUS ProArt PA34VCNV 34'' 1440P Ultrawide Curved Professional Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON303640660
৳104,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: ASUS ProArt PA34VCNV 34'' 1440P Ultrawide Curved Professional Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 34 inches |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | (3440x1440) |
| Pixels Per Inch (PPI) | 110 |
| Pixel pitch(MM) | 0.2325mm |
| Display Surface | Non-Glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | (CR≧10, H/V) : 178°/ 178° |
| (CR≧10, H/V) | 178°/ 178° |
| Brightness | 300cd/㎡ |
| Contrast Ratio | Contrast Ratio (Dynamic) : 3000:1 Contrast Ratio (Typ.) : 1000:1 |
| Contrast Ratio (Dynamic) | 3000 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Color Support | 1073.7M (10 bit) |
| Color Gamut | 100% sRGB |
| Response Time | 5ms (GTG) |
| HDR | HDR10 |
| Others Features | Display Viewing Area (H x V) : 596.74 x 335.66 mm |
| Display Viewing Area (H x V) | 596.74 x 335.66 mm |
| Video Features | |
| Color Temperature Selection | Yes(4 modes) |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| G-Sync Support | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| HDCP | Yes, 2.2 |
| Others | Color Adjustment : 6-axis adjustment(R,G,B,C,M,Y) Gamma Adjustment : Yes (Support Gamma 1.8/2.0/2.2/2.4/2.6 ) Color Accuracy : △E< 2 ASUS ProArt Hardware Calibration : Yes |
| Color Adjustment | 6-axis adjustment(R,G,B,C,M,Y) Gamma Adjustment |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 2Wx2 |
| Connectivity | |
| Display Port | DisplayPort 1.2 x 1 |
| HDMI | HDMI(v2.0) x 2 |
| USB Port(s) | USB Hub : 3x USB 3.2 Gen 1 Type-A USB Hub : 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C |
| USB Hub | 3x USB 3.2 Gen 1 Type-A USB Hub |
| USB Type-C | Yes |
| Audio Jack | Yes |
| Others | USB-C Power Delivery : 60W |
| USB-C Power Delivery | 60W |
| Mechanical Design | |
| Tilt | Yes (+23° ~ -5°) |
| Swivel | Yes (+30° ~ -30°) |
| Height Adjustment | 0~120mm |
| Vesa Wall Mount | 100x100mm |
| Security Locker | Kensington Lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Phys. Dimension (W x H x D) : 815.12 x (418~538) x 222.86 mm Phys. Dimension without Stand (W x H x D) : 81.51 x 36.48 x 12.22 cm (32.09" x 14.36" x 4.81") Box Dimension (W x H x D) : 73.40 x 6.70 x 43.10 cm (28.90" x 2.64" x 16.97") |
| Phys. Dimension (W x H x D) | 815.12 x (418~538) x 222.86 mm Phys. Dimension without Stand (W x H x D) |
| Weight | Net Weight : 11.7 kg (25.79 lbs) Net Weight without Stand : 7.82 kg (17.24 lbs) Gross Weight : 15.7 kg (34.61 lbs) |
| Net Weight | 11.7 kg (25.79 lbs) Net Weight without Stand |
| Power | |
| Power Consumption | Power Consumption : <56.72W Power Saving Mode : <0.5W Power Off Mode : 0W (hard switch) |
| Power Consumption | <56.72W Power Saving Mode |
| Voltage | 100-240V, 50/60Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03-Year warranty |








