
ASUS ProArt PA328CGV 32" QHD 165Hz Professional Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON346936320
৳99,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: ASUS ProArt PA328CGV 32" QHD 165Hz Professional Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 34 inches |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 2560x1440 |
| Pixels Per Inch (PPI) | 92 |
| Pixel pitch(MM) | 0.277mm |
| Display Surface | Non-Glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | (CR≧10, H/V) : 178°/ 178° |
| (CR≧10, H/V) | 178°/ 178° |
| Brightness | Brightness (HDR, Peak) : 600 cd/㎡ Brightness (Typ.) : 450cd/㎡ |
| Brightness (HDR, Peak) | 600 cd/㎡ Brightness (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 165Hz |
| Color Support | 1073.7M (10 bit) |
| Color Gamut | Color Space (sRGB) : 100% Color Space (DCI-P3) : 95% |
| Color Space (sRGB) | 100% Color Space (DCI-P3) |
| Response Time | 5ms (GTG) |
| HDR | HDR10 |
| Others Features | Display Viewing Area (H x V) : 596.74 x 335.66 mm |
| Display Viewing Area (H x V) | 596.74 x 335.66 mm |
| Video Features | |
| Color Temperature Selection | Yes(4 modes) |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| G-Sync Support | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| HDCP | Yes, 2.2 |
| Others | Digital Signal Frequency : HDMI: 30~222 KHz (H) / 48~144 Hz (V) DP: 30~250 KHz (H) / 48~165 Hz (V) USB-C: 30~250 KHz (H) / 48~165 Hz (V) |
| Digital Signal Frequency | HDMI |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 2Wx2 |
| Connectivity | |
| Display Port | DisplayPort 1.2 x 1 |
| HDMI | HDMI(v2.0) x 2 |
| USB Port(s) | USB Hub : 3x USB 3.2 Gen 1 Type-A USB Hub : 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C |
| USB Hub | 3x USB 3.2 Gen 1 Type-A USB Hub |
| USB Type-C | Yes |
| Audio Jack | Yes |
| Others | USB-C Power Delivery : 60W |
| USB-C Power Delivery | 60W |
| Mechanical Design | |
| Tilt | Yes (+23° ~ -5°) |
| Swivel | Yes (+30° ~ -30°) |
| Pivot | Yes (+90° ~ -90°) |
| Height Adjustment | 0~130mm |
| Vesa Wall Mount | 100x100mm |
| Security Locker | Kensington Lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Phys. Dimension (W x H x D) : 727.08 x (471.48~601.48) x 245 mm Phys. Dimension without Stand (W x H x D) : 72.71 x 42.81 x 6.77 cm (28.63" x 16.85" x 2.67") Box Dimension (W x H x D) : 84.00 x 51.60 x 28.00 cm (33.07" x 20.31" x 11.02") |
| Phys. Dimension (W x H x D) | 727.08 x (471.48~601.48) x 245 mm Phys. Dimension without Stand (W x H x D) |
| Weight | Net Weight : 11.7 kg (25.79 lbs) Net Weight without Stand : 7.15 kg (15.76 lbs) Gross Weight : 16.8 kg (37.04 lbs) |
| Net Weight | 11.7 kg (25.79 lbs) Net Weight without Stand |
| Power | |
| Power Consumption | Power Consumption : 26.4 W Power Saving Mode : <0.5W Power Off Mode : 0.5W |
| Power Consumption | 26.4 W Power Saving Mode |
| Voltage | 100-240V, 50/60Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03-Year warranty |








