
ASUS ProArt PA247CV 23.8" FHD IPS LED Professional Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON505499657
৳42,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: ASUS ProArt PA247CV 23.8" FHD IPS LED Professional Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 23.8" |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 1920x1080 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°/ 178° |
| Brightness | 300cd/㎡ |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 75Hz |
| Color Support | 16.7M |
| Response Time | 5ms(GTG) |
| Video Features | |
| Color Temperature Selection | Yes (5 modes) |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| Connectivity | |
| Display Port | DisplayPort 1.2 x 2 (Daisy Chain) |
| HDMI | HDMI(v1.4) x 1 |
| USB Port(s) | USB-C x 1 USB Hub : Yes(4 ports USB 3.1) USB Hub : Yes(4 ports USB 3.2 Gen1) USB-C Power Delivery : 65W |
| USB-C x 1 USB Hub | Yes(4 ports USB 3.1) USB Hub |
| Audio Jack | Yes |
| Physical Specification | |
| Dimension | with Stand (W x H x D) : 539.7 x (341.8~471.8) x 211.4 mm without Stand (W x H x D) : 539.7 x 329.9 x 52.8 mm |
| with Stand (W x H x D) | 539.7 x (341.8~471.8) x 211.4 mm without Stand (W x H x D) |
| Weight | with Stand : 6.3 Kg without Stand : 4.2 Kg |
| with Stand | 6.3 Kg without Stand |
| Power | |
| Type | Voltage : 100-240V, 50/60Hz |
| Voltage | 100-240V, 50/60Hz |
| Power Consumption | Power Consumption : <18W Power Saving Mode : <0.5W Power Off Mode : 0W |
| Power Consumption | <18W Power Saving Mode |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03 years warranty |








