
ASUS ProArt Display PA348CGV 34" 1440p 120Hz Ultrawide Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON282691181
৳122,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: ASUS ProArt Display PA348CGV 34" 1440p 120Hz Ultrawide Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 34 inches |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 3440x1440 |
| Pixels Per Inch (PPI) | 110 |
| Pixel pitch(MM) | 0.2325mm |
| Display Surface | Non-Glare |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| 21 | 9 |
| Viewing Angle | (CR≧10, H/V) : 178°/ 178° |
| (CR≧10, H/V) | 178°/ 178° |
| Brightness | Brightness (HDR, Peak) : 400 cd/㎡ Brightness (Typ.) : 350cd/㎡ |
| Brightness (HDR, Peak) | 400 cd/㎡ Brightness (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Color Support | 1073.7M (10 bit) |
| Color Gamut | Color Space (sRGB) : 100% Color Space (DCI-P3) : 98% |
| Color Space (sRGB) | 100% Color Space (DCI-P3) |
| Response Time | 2ms (GTG) |
| HDR | HDR10 |
| Others Features | Display Viewing Area (H x V) : 799.8 x 334.8 mm |
| Display Viewing Area (H x V) | 799.8 x 334.8 mm |
| Video Features | |
| Color Temperature Selection | Yes(5 modes) |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| G-Sync Support | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| HDCP | Yes, 2.2 |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 2Wx2 |
| Connectivity | |
| Display Port | DisplayPort 1.4 x 1 |
| HDMI | HDMI(v2.0) x 2 |
| USB Port(s) | USB Hub : 4x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| USB Hub | 4x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| USB Type-C | Yes |
| Audio Jack | Yes |
| Others | USB-C Power Delivery : 90W |
| USB-C Power Delivery | 90W |
| Mechanical Design | |
| Tilt | Yes (+23° ~ -5°) |
| Swivel | Yes (+30° ~ -30°) |
| Height Adjustment | 0~115mm |
| Vesa Wall Mount | 100x100mm |
| Security Locker | Kensington Lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Phys. Dimension (W x H x D) : 81.76 x 56.89 x 24.50 cm (32.19" x 22.40" x 9.65") Phys. Dimension without Stand (W x H x D) : 81.76 x 36.82 x 6.89 cm (32.19" x 14.50" x 2.71") |
| Phys. Dimension (W x H x D) | 81.76 x 56.89 x 24.50 cm (32.19" x 22.40" x 9.65") Phys. Dimension without Stand (W x H x D) |
| Weight | Net Weight : 12.2 kg (26.90 lbs) Net Weight without Stand : 7.8 kg (17.20 lbs) Gross Weight : 17.0 kg (37.48 lbs) |
| Net Weight | 12.2 kg (26.90 lbs) Net Weight without Stand |
| Power | |
| Power Consumption | Power Consumption : 19.36 W Power Saving Mode : <0.5W Power Off Mode : 0W (hard switch) |
| Power Consumption | 19.36 W Power Saving Mode |
| Voltage | 100-240V, 50/60Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03-Year warranty |








