
ASUS A21 micro-ATX Gaming Case Price in Bangladesh
Product Code: CAS403402052
৳9,200
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: ASUS A21 micro-ATX Gaming Case Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Micro-ATX |
| Motherboard Support | Micro-ATX Mini-ITX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Weight | 7.3Kg |
| Dimensions | 220x430x465 mm |
| Front Ports | 1 x Headphone 1 x Microphone 2 x USB 3.2 Gen1 |
| Expansion Slots | 5 |
| Radiator Support | Radiator Support (Front): 120 mm, 140 mm, 240 mm, 280 mm, 360 mm Radiator Support (Top): 120 mm, 140 mm, 240 mm, 280 mm, 360 mm Radiator Support (Rear): 120 mm |
| Radiator Support (Front) | 120 mm, 140 mm, 240 mm, 280 mm, 360 mm Radiator Support (Top) |
| Fan Support | Cooling Support (Front): 3 x 120 mm, 2 x 140 mm Cooling Support (Top): 3 x 120 mm, 2 x 140 mm Cooling Support (Rear): 1 x 120 mm |
| Cooling Support (Front) | 3 x 120 mm, 2 x 140 mm Cooling Support (Top) |
| Drive Bays | 1 x 2.5" Bay 2 x 2.5"/3.5" Combo Bay |
| Additional Feature | |
| PSU | Not Included |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 165 mm |
| Maximum Graphics Card Length | 380 mm |
| Maximum PSU Length | 210 mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








