
ARS Legend 171 mATX Gaming Casing White Price in Bangladesh
Product Code: CAS640820734
৳2,899
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: ARS Legend 171 mATX Gaming Casing White Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Tempered Glass Panel | Side Panel |
| Motherboard Support | M-ATX, Mini-ITX |
| External Features | |
| Color(s) | White |
| Dimensions | LxWxH: 350x270x350 mm |
| LxWxH | 350x270x350 mm |
| Front Ports | 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, Audio in-out |
| Pre- Installed Fans | 5 ARGB Fans |
| Drive Bays | 1xHDD, 2xSSD |
| I/O Port | 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, Audio in-out |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | Top & Bottom: 240mm Right Side: 240mm |
| Top & Bottom | 240mm Right Side |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








