
AOC Q27G4 27" 180Hz 2K QHD Fast IPS Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON789631446
৳32,600
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: AOC Q27G4 27" 180Hz 2K QHD Fast IPS Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27 inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | Fast IPS |
| Resolution | 2560 × 1440 @ 180Hz – DisplayPort1.4; 2560 × 1440 @ 144Hz – HDMI2.0 |
| Pixel pitch(MM) | 0.2331 (H) × 0.2331 (V) |
| Viewing Angle | 178° (H) / 178° (V) (CR > 10) |
| Brightness | 350 cd/m2 |
| Contrast Ratio | 1200 : 1 (Typical) 80 Million : 1 |
| 1200 | 1 (Typical) 80 Million |
| Refresh Rate | 180Hz |
| Color Support | 1.07Billion |
| Color Gamut | NTSC 108% (CIE1976) / sRGB 127% (CIE1931) / DCI-P3 99% (CIE1976) |
| Response Time | 0.5ms MPRT / 1msGtG |
| HDR | DisplayHDR 400 |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| G-Sync Support | Yes + Adaptive Sync |
| HDCP | HDCP 2.2 |
| Connectivity | |
| Display Port | DisplayPort1.4 x 1 |
| HDMI | HDMI 2.0 x1 |
| Audio Jack | Yes |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° ~ 23° |
| Swivel | -30° ~ 30° |
| Pivot | -90°~ 90° |
| Height Adjustment | 130mm |
| Vesa Wall Mount | 100mm × 100mm |
| Physical Specification | |
| Color | Black & Red |
| Dimension | With Stand: 386.6 ~ 516.6 (H) × 613.9 (W) × 359.7 (D) Without Stand: 366.3 (H) × 613.9 (W) × 51.3 (D) |
| With Stand | 386.6 ~ 516.6 (H) × 613.9 (W) × 359.7 (D) Without Stand |
| Weight | with stand: 4.87kg without stand: 3.41 kg |
| with stand | 4.87kg without stand |
| Power | |
| Type | Internal 100 - 240V~1.5A, 50 / 60Hz |
| Power Consumption | 29W |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 year warranty |








