
AOC Q27G3H 27" 200Hz 2K QHD Fast IPS Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON555485558
৳33,600
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: AOC Q27G3H 27" 200Hz 2K QHD Fast IPS Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27 inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | Fast IPS |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178° (H) / 178° (V) (CR > 10) |
| Brightness | 400cd/m2 |
| Contrast Ratio | 1200:1/850:1 |
| 1200 | 1/850 |
| Refresh Rate | 200Hz |
| Color Support | 1.07Billion |
| Color Gamut | 99% sRGB coverage (based on CIE 1931) 95% DCI-P3 coverage (based on CIE 1976) |
| Response Time | 0.3ms MPRT / 1msGtG |
| HDR | DisplayHDR400 |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| G-Sync Support | Adaptive Sync |
| Connectivity | |
| Display Port | DisplayPort1.4 x 1 |
| HDMI | HDMI 2.0 x2 |
| Audio Jack | Yes |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° ~ 23° |
| Swivel | -30° ~ 30° |
| Pivot | -90°~ 90° |
| Height Adjustment | 130mm |
| Vesa Wall Mount | 100mm × 100mm |
| Physical Specification | |
| Color | Black & Red |
| Dimension | With Stand: 613.0(W)x(401.6~531.6)(H)x258.8(D)mm Without Stand: 613.0(W)x361.4(H)x56.5(D)mm |
| With Stand | 613.0(W)x(401.6~531.6)(H)x258.8(D)mm Without Stand |
| Weight | with stand: 4.70kg without stand: 3.37kg |
| with stand | 4.70kg without stand |
| Power | |
| Type | 19Vdc, 2.52A |
| Power Consumption | Normal operation: 47W (typical); Standby: ≤0.3W |
| Normal operation | 47W (typical); Standby |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 year warranty |








