
AOC AGON PRO AG276FK 27" 520Hz FHD Fast IPS Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON662839880
৳79,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: AOC AGON PRO AG276FK 27" 520Hz FHD Fast IPS Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27" |
| Display Type | LCD |
| Panel Type | Fast IPS |
| Resolution | FHD (1920x1080) |
| Pixel pitch(MM) | 0.2331 (H) × 0.2331 (V) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178° (H) / 178° (V) (CR > 10) |
| Brightness | 400cd/m² (Center Peak for HDR) |
| Contrast Ratio | 1000 : 1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 520Hz |
| Color Support | 16.7 Million |
| Color Gamut | sRGB 125% (CIE1931) / DCI-P3 95.4% (CIE1976) Delta E < 2 |
| Response Time | 0.5ms (GtG) / 0.3ms (MPRT) |
| HDR | DisplayHDR True Black 400 |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| G-Sync Support | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| HDCP | HDMI: 2.2 / DisplayPort: 2.2 |
| HDMI | 2.2 / DisplayPort |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 5W × 2 |
| Connectivity | |
| Display Port | DisplayPort1.4 × 2 |
| HDMI | HDMI2.1 × 2 |
| USB Type-C | USB 3.2 Gen1 × 2 |
| Audio Jack | Earphone × 1 |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° ~ 20° |
| Swivel | -20° ~ 20° |
| Pivot | 90° ~ 90°, |
| Height Adjustment | 130mm |
| Vesa Wall Mount | 100mm x 100mm |
| Physical Specification | |
| Color | Black & Grey |
| Dimension | 366.6 (H) × 613.7 (W) × 83 (D): without Stand (mm) 405.9~535.9 (H) × 613.7 (W) × 240 (D) with Stand (mm) |
| 366.6 (H) × 613.7 (W) × 83 (D) | without Stand (mm) 405.9~535.9 (H) × 613.7 (W) × 240 (D) with Stand (mm) |
| Weight | without Stand (kg): 5.34 with Stand (kg): 6.60 |
| without Stand (kg) | 5.34 with Stand (kg) |
| Power | |
| Power Consumption | 33W |
| Voltage | 20.0VDC, 6.0A |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 years Warranty |








