
AOC 24G4 23.8" 200Hz 1ms FHD FAST IPS Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON167644160
৳22,700
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: AOC 24G4 23.8" 200Hz 1ms FHD FAST IPS Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 23.8" |
| Display Type | LED |
| Panel Type | FAST IPS |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Pixel pitch(MM) | 0.2745 (H) × 0.2745 (V) |
| Aspect Ratio | 16: 9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178° (H) / 178° (V) (CR > 10) |
| Brightness | 300 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000 : 1 (Typical) 80 Million : 1 (DCR) |
| 1000 | 1 (Typical) 80 Million |
| Refresh Rate | 200Hz |
| Color Support | 16.7 Million |
| Color Gamut | NTSC 90% (CIE1976) / sRGB 100% (CIE1931) |
| Response Time | 1ms (MPRT) / 1ms (GtG) |
| Curvature | Flat |
| Others Features | Color Gamut: NTSC 113% (CIE1976) / sRGB 126% (CIE1931) DCI-P3 103% (CIE1976) |
| Color Gamut | NTSC 113% (CIE1976) / sRGB 126% (CIE1931) DCI-P3 103% (CIE1976) |
| Video Features | |
| Low Blue Light | Yes |
| G-Sync Support | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| HDCP | HDMI: 2.2, DisplayPort: 2.2 |
| HDMI | 2.2, DisplayPort |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | N/A |
| Connectivity | |
| Display Port | 1x DisplayPort 1.4 |
| HDMI | 1x HDMI 2.0 |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° ~ 23° |
| Swivel | -30° ~ 30° |
| Pivot | -90°~ 90° |
| Height Adjustment | 130mm |
| Vesa Wall Mount | 100x100 mm ( 2holes) |
| Physical Specification | |
| Color | Black & Red |
| Dimension | 325 (H) × 540 (W) × 50.6 (D) without Stand (mm) 382.1~495.1 (H) × 540 (W) × 239.7 (D) with Stand (mm) |
| Weight | 2.55kg without Stand 3.96kg with Stand |
| Power | |
| Type | Internal |
| Power Consumption | 23W |
| Voltage | 100 - 240V~1.5A, 50 / 60Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 years |








