AOC 22B20JH2 22" 100Hz 1ms IPS FHD Monitor
AOC 22B20JH2 22" 100Hz 1ms IPS FHD Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: AOC 22B20JH2 22" 100Hz 1ms IPS FHD Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size22" Inch
Display TypeLED
Panel TypeIPS
ResolutionFHD (1920 x 1080)
Pixel pitch(MM)0.2745 (H) × 0.2745 (V)
Aspect Ratio16: 9
169
Viewing Angle178° (H) / 178° (V) (CR > 10)
Brightness250 cd/m²
Contrast Ratio1000 : 1 (typical) 20 Million : 1 (DCR)
10001 (typical) 20 Million
Refresh Rate100Hz
Color Support16.7 Million
Response Time1ms (MPRT)
CurvatureFlat
Others FeaturesOptimum Resolution: 1920 × 1080 @ 100Hz – HDMI; 1920 × 1080 @ 75Hz – VGA
Optimum Resolution1920 × 1080 @ 100Hz – HDMI; 1920 × 1080 @ 75Hz – VGA
Video Features
Low Blue LightYes
G-Sync SupportYes
Free Sync SupportYes
Audio Features
Speaker (Built In)N/A
Connectivity
VGA1x VGA
HDMI1x HDMI 1.4
Mechanical Design
Tilt—5° ~ 15°
Vesa Wall Mount75x75
Physical Specification
ColorBlack
Dimension With Stand383.1 (H) × 493.6 (W) × 130 (D) Without Stand
Power
TypeExternal
Voltage12VDC, 2.5A