
Antec VX10M Micro-ATX Mini Tower Casing Price in Bangladesh
Product Code: CAS709906740
৳1,350
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Antec VX10M Micro-ATX Mini Tower Casing Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mini Tower |
| Motherboard Support | Micro-ATX, ITX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Material | Steel + Plastic |
| Weight | Net Weight: 1.6 Kgs Gross Weight: 2.1 Kgs |
| Net Weight | 1.6 Kgs Gross Weight |
| Dimensions | 312 x 190 x 352mm(Case) (DWH) |
| Expansion Slots | 4 |
| Fan Support | Side: 1 x 120mm Rear: 1 x 80mm |
| Side | 1 x 120mm Rear |
| Pre- Installed Fans | 1x 80mm pre-installed fan in Rear |
| Drive Bays | 3.5″ /2.5″: 2/1 2.5″: 2 |
| 3.5″ /2.5″ | 2/1 2.5″ |
| I/O Port | Power, Reset, 1 x USB 3.0 , 2 x USB 2.0 , MIC / HD-AUDIO |
| Additional Feature | |
| Side Panel | Solid Side Panel |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | ≤ 150mm |
| Maximum Graphics Card Length | ≤ 265mm |
| Maximum PSU Length | (Include cable)≤ 250mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








