
Antec VX100M ARGB M-ATX Mini Tower Gaming Casing Price in Bangladesh
Product Code: CAS707449225
৳3,150
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Antec VX100M ARGB M-ATX Mini Tower Gaming Casing Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mini Tower |
| Front Panel | Unique Front-Vented Design |
| Tempered Glass Panel | Tempered Glass |
| Motherboard Support | Micro-ATX, ITX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Material | Steel + plastic |
| Weight | 2800g |
| Dimensions | 32.5 x 19.5 x 38.8 cm |
| Expansion Slots | 4 |
| Fan Support | Front: 2 x 120mm Top: 2 x 120mm Power Supply Shroud: 2 x 120mm Rear: 1 x 120mm |
| Front | 2 x 120mm Top |
| Pre- Installed Fans | 2 x 120mm ARGB fans in front + 1 x 120mm ARGB fan in rear |
| Drive Bays | 3.5″ /2.5″: 1/1 |
| 3.5″ /2.5″ | 1/1 |
| I/O Port | Power, Reset, LED Control Button, USB 3.0 x 1, USB 2.0 x 2, Headphone/Mic Combo Jack |
| Additional Feature | |
| Cooling System | High-airflow and ventilation |
| PSU | Not Included |
| Side Panel | Tempered glass |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | ≤ 160mm |
| Maximum Graphics Card Length | ≤ 275mm |
| Maximum PSU Length | ≤ 160mm (including cable) |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








