
Antec VCX20M ARGB M-ATX Mini Tower Gaming Casing Price in Bangladesh
Product Code: CAS931994659
৳3,200
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Antec VCX20M ARGB M-ATX Mini Tower Gaming Casing Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mini Tower |
| Front Panel | Tempered Glass |
| Tempered Glass Panel | Tempered Glass |
| Motherboard Support | Micro-ATX, ITX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Material | Steel + Tempered Glass |
| Weight | 3200g |
| Dimensions | 33.4 x 28.5 x 29 cm |
| Expansion Slots | 4 |
| Fan Support | Top: 2 x 120mm Side: 2 x 120mm Bottom: 2 x 120mm Rear: 1 x 120mm |
| Top | 2 x 120mm Side |
| Pre- Installed Fans | 2 x 120mm ARGB fans on the side 2 x 120mm ARGB reverse fans at the bottom 1x 120mm ARGB fan in rear |
| Drive Bays | 3.5″: 1 2.5″: 2 |
| 3.5″ | 1 2.5″ |
| I/O Port | Power, LED Control Button, 1 x USB 2.0, 1 x USB 3.0 , HD-AUDIO |
| Additional Feature | |
| Cooling System | Vertical cooling with massive air intake |
| PSU | Not Included |
| Side Panel | Tempered glass |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | ≤ 165mm |
| Maximum Graphics Card Length | ≤ 320mm |
| Maximum PSU Length | ≤ 190mm (with cable) |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








