
Aiwa MF2528-B 24.5" Full HD IPS 100Hz Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON902924499
৳12,890
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Aiwa MF2528-B 24.5" Full HD IPS 100Hz Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 24.5 inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Display Surface | Anti-glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°/178° |
| Brightness | 220 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Color Support | 6.78M, 8-bit |
| Color Gamut | 100% sRGB |
| Response Time | 5ms |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| Connectivity | |
| VGA | 1 x VGA |
| HDMI | 1 x HDMI |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° to 20° |
| Vesa Wall Mount | 100 × 100mm |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | 602 × 110 × 400 mm |
| Weight | Net Weight: 3.5 kg Gross Weight: 4.5 kg |
| Net Weight | 3.5 kg Gross Weight |
| Power | |
| Type | Internal |
| Power Consumption | Power Consumption (MAX): ≤ 40W Power Supply: External Power Supply 12V4A Standby Power (DPMS): 0.5W |
| Power Consumption (MAX) | ≤ 40W Power Supply |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03 years warranty |








