
Aiwa MF2219-V 21.45" IPS FHD 100Hz Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON937583242
৳9,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Aiwa MF2219-V 21.45" IPS FHD 100Hz Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 21.45 Inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Display Surface | Anti-glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°/178° |
| Brightness | 220 cd/m² ± 20 (max) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Color Support | 16.78M, 8-bit |
| Color Gamut | 99% sRGB |
| Response Time | 5ms |
| Curvature | Flat |
| Others Features | Eye Protection: Yes |
| Eye Protection | Yes |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| Connectivity | |
| VGA | 1 x VGA |
| HDMI | 1 x HDMI |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° to 20° |
| Vesa Wall Mount | 75 mm × 75 mm |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | 550 (W) mm × 102 (D) mm × 350 (H) mm |
| Weight | Net Weight: 2.2 kg Gross Weight: 3.2 kg |
| Net Weight | 2.2 kg Gross Weight |
| Power | |
| Type | Internal |
| Power Consumption | Power Consumption (MAX): ≤ 30W Power Supply: External Power Supply 12V2.5A Standby Power (DPMS): 0.5W |
| Power Consumption (MAX) | ≤ 30W Power Supply |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03 years warranty |








