
Aiwa MD2404-F 24" Full HD IPS 180Hz Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON300892653
৳14,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Aiwa MD2404-F 24" Full HD IPS 180Hz Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 23.8-inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Display Surface | Anti-glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°/178° |
| Brightness | 220 cd/m² (typical) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (typical) |
| 1000 | 1 (typical) |
| Refresh Rate | 180Hz |
| Color Support | 16.7 million colors supported |
| Color Gamut | 100% sRGB |
| Response Time | 1ms |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| G-Sync Support | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Connectivity | |
| Display Port | 1 x DP |
| HDMI | 1 x HDMI |
| Audio Jack | 1 x Audio Out |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° to 20° |
| Vesa Wall Mount | 100*100mm |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | 595*125*380(mm) |
| Weight | 3.2 KG |
| Power | |
| Type | Internal |
| Power Consumption | Power Consumption : 36 W 0.5 W (Standby Mode) |
| Power Consumption | 36 W 0.5 W (Standby Mode) |
| Voltage | 100 VAC to 240 VAC / 50 Hz or 60 Hz ± 3 Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03 years warranty |








