
Acer V930W Mid-Tower ATX Gaming Casing Price in Bangladesh
Product Code: CAS741133055
৳3,850
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Acer V930W Mid-Tower ATX Gaming Casing Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mid Tower |
| Tempered Glass Panel | Left side panel tempered glass |
| Motherboard Support | Micro ATX/ITX/ATX |
| External Features | |
| Color(s) | White |
| Dimensions | 425x210x478mm |
| Fan Support | M/B 2x 120mm fan; PSU Cover 3x 120mm fan Rear 1x 120mm fan or 120mm liquid cooler |
| Drive Bays | HDD x2 + SSD x2 or HDD x1 + SSD x3 |
| I/O Port | Type C x1 / USB 3.0 x1 / USB 2.0 x1 / HD Audio |
| Additional Feature | |
| Cooling System | Top 3x 120mm fan or 2x 140mm fan or 360/280mm liquid cooler |
| PSU | No Built-In Power Supply |
| Side Panel | Tempered Glass |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 165mm |
| Maximum Graphics Card Length | 400mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








