
1STPLAYER T3-G mATX Gaming Casing White Price in Bangladesh
Product Code: CAS747916660
৳4,000
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: 1STPLAYER T3-G mATX Gaming Casing White Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Front Panel | Tinted tempered glass |
| Tempered Glass Panel | LEFT SIDE |
| Motherboard Support | M-ATX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Material | SPCC 0.5MM L&R side panel: Tempered Glass Front side panel: Metal Mesh |
| SPCC 0.5MM L&R side panel | Tempered Glass Front side panel |
| Weight | NET WEIGHT: 4.5 kg / 9.92 lb GROSS WEIGHT: 4.85 kg / 10.69 lb |
| NET WEIGHT | 4.5 kg / 9.92 lb GROSS WEIGHT |
| Dimensions | Structure Dimensions(L*W*H): 335 x 210 x 404 mm Product Dimensions(L*W*H): 365 x 210 x 423 mm |
| Structure Dimensions(L*W*H) | 335 x 210 x 404 mm Product Dimensions(L*W*H) |
| Expansion Slots | 4 |
| Fan Support | Front: 3 x 120 mm Rear: 1 x 120 mm Top: 2 x 120 mm |
| Front | 3 x 120 mm Rear |
| Drive Bays | 3.5" HDD: 2 + 2.5" SSD: 2 3.5" HDD: 1 + 2.5" SSD: 3 |
| 3.5" HDD | 2 + 2.5" SSD |
| I/O Port | HD AUDIO + USB 3.0 x 1 + USB 2.0 x 2 |
| Additional Feature | |
| Cooling System | Liquid Cooling Support Top: 240 mm |
| Liquid Cooling Support Top | 240 mm |
| PSU | Not Include |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 165 mm |
| Maximum Graphics Card Length | 320 mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








