
1STPLAYER SP7 Emotion View RGB ATX Gaming Casing White Price in Bangladesh
Product Code: CAS887519161
৳17,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: 1STPLAYER SP7 Emotion View RGB ATX Gaming Casing White Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Tempered Glass Panel | Left Side |
| Motherboard Support | ATX / M-ATX |
| External Features | |
| Color(s) | White |
| Material | SPCC 0.8 mm Left Panel: Tempered glass |
| SPCC 0.8 mm Left Panel | Tempered glass |
| Weight | N.W.: 7.9 kg G.W.: 9.4 kg |
| N.W. | 7.9 kg G.W. |
| Dimensions | Structure Dimensions(L*W*H): 425 x 308 x 362 mm Product Dimensions(L*W*H): 425 x 308 x 380 mm |
| Structure Dimensions(L*W*H) | 425 x 308 x 362 mm Product Dimensions(L*W*H) |
| Expansion Slots | 7 + 3 |
| Fan Support | Front: 2 x 12 cm / 2 x 14 cm Top: 3 x 12 cm / 2 x 14 cm Rear: 1 x 12 cm Bottom: 3 x 12 cm / 2 x 14 cm |
| Front | 2 x 12 cm / 2 x 14 cm Top |
| Drive Bays | 5.25'' CD ROM: 0 3.5'' HDD: 2 + 2.5'' SSD:1 |
| 5.25'' CD ROM | 0 3.5'' HDD |
| I/O Port | USB 3.0 x 2 + TYPE-C x 1 + HD AUDIO |
| Additional Feature | |
| PSU | Not Include |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 185 mm |
| Maximum Graphics Card Length | 400 mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








