
1STPLAYER Mi2 M-ATX Mid Tower Casing White Price in Bangladesh
Product Code: CAS303373915
৳2,950
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: 1STPLAYER Mi2 M-ATX Mid Tower Casing White Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Front Panel | Tempered glass |
| Tempered Glass Panel | Yes |
| Motherboard Support | M-ATX / Mini-ITX |
| External Features | |
| Color(s) | White |
| Material | SPCC, tempered glass |
| Weight | 4.5 kg |
| Dimensions | 455 x 270 x 380 mm |
| Expansion Slots | 4 |
| Fan Support | Top: 2 x 12 cm Rear: 1 x 12 cm |
| Top | 2 x 12 cm Rear |
| Drive Bays | 5.25" CD ROM: 0 3.5" HDD: 1 + 2.5" SSD: 1 |
| 5.25" CD ROM | 0 3.5" HDD |
| I/O Port | USB 3.0 x 1 + USB 2.0 x 1 + HD AUDIO |
| Additional Feature | |
| Cooling System | Liquid Cooling Support Top: 24 cm(Ram Max H 40 mm) |
| Liquid Cooling Support Top | 24 cm(Ram Max H 40 mm) |
| PSU | Bottom mounted 140mm |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 165 mm |
| Maximum Graphics Card Length | 310 mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








