
1STPLAYER Mi2-A White M-ATX Mid Tower Gaming Casing Price in Bangladesh
Product Code: CAS410229463
৳3,350
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: 1STPLAYER Mi2-A White M-ATX Mid Tower Gaming Casing Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mid Tower |
| Front Panel | Tempered Glass |
| Tempered Glass Panel | Yes |
| Motherboard Support | M-ATX / Mini-ITX |
| External Features | |
| Color(s) | White |
| Material | SPCC 0.5 mm Front / Side Panel: Tempered glass |
| SPCC 0.5 mm Front / Side Panel | Tempered glass |
| Weight | 3.48 kg |
| Dimensions | 318 x 210 x 401 mm |
| Expansion Slots | 7 |
| Radiator Support | Support a 240 mm radiator at the top |
| Fan Support | Top: 2 x 12 cm Rear: 1 x 12 cm Bottom: 2 x 12 cm |
| Top | 2 x 12 cm Rear |
| Drive Bays | 5.25" CD ROM: 0 3.5" HDD: 1 + 2.5" SSD: 1 |
| 5.25" CD ROM | 0 3.5" HDD |
| I/O Port | USB 3.0 x 1 + USB2.0 x 1 + HD AUDIO |
| Additional Feature | |
| Side Panel | Tempered glass |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | up to 165 mm |
| Maximum Graphics Card Length | up to 310 mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








