
1STPLAYER Go6 White ATX Gaming Casing Price in Bangladesh
Product Code: CAS782721719
৳4,000
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: 1STPLAYER Go6 White ATX Gaming Casing Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | ATX Case |
| Front Panel | Mesh |
| Tempered Glass Panel | Side Panel |
| Motherboard Support | ATX / M-ATX / Mini-ITX |
| External Features | |
| Color(s) | White |
| Material | SPCC, tempered glass, plastic |
| Weight | N.W.: 5 kg G.W.: 5.6 kg |
| N.W. | 5 kg G.W. |
| Dimensions | 373 x 210 x 480 mm |
| Expansion Slots | 7 |
| Fan Support | Front: 3 x 12 cm / 3 x 14 cm Top: 2 x 12 cm / 2 x 14 cm Rear: 1 x 12 cm, Bottom: 2 x 12 cm |
| Front | 3 x 12 cm / 3 x 14 cm Top |
| Pre- Installed Fans | 4 x 120mm |
| Drive Bays | 5.25" CD ROM: 0 3.5" HDD: 1+2.5''SSD: 1 3.5" HDD: 0+2.5''SSD: 2 3.5" HDD: 2+2.5''SSD: 0 |
| 5.25" CD ROM | 0 3.5" HDD |
| I/O Port | USB 3.0 x 1 + USB 2.0 x 2 + HD AUDIO |
| Additional Feature | |
| PSU | N/A |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 165 mm |
| Maximum Graphics Card Length | 320 mm |
| Maximum PSU Length | 160 mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








