Lenovo IdeaPad Slim 3 14IRH10R Core 5 210H 14" WUXGA Laptop
Lenovo IdeaPad Slim 3 14IRH10R Core 5 210H 14" WUXGA Laptop Price in Bangladesh
Product Code: LENOVO569642628
79,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Lenovo IdeaPad Slim 3 14IRH10R Core 5 210H 14" WUXGA Laptop Processor: Not specified RAM: Not specified, Storage: Not specified Display: Not specified Features: None
Specification
Processor
Processor BrandIntel
Processor ModelCore 5 210H
Processor FrequencyP-core 2.2 / 4.8GHz, E-core 1.6 / 3.6GHz
Processor Core8C (4P + 4E)
Processor Thread12T
CPU Cache12MB
Chipset
Chipset ModelIntel SoC Platform
Display
Display Size14"
Display TypeIPS
Display ResolutionWUXGA (1920x1200)
Display Features300nits Anti-glare, 45% NTSC
Memory
RAM8GB Soldered + 8GB SO-DIMM
RAM TypeDDR5
RemovableYes
Bus Speed4800 MHz
Total RAM Slot2
Max RAM CapacityUp to 24GB (8GB soldered + 16GB SO-DIMM) DDR5-4800 offering
Storage
Storage TypeM.2 2242 PCIe 4.0x4 NVMe SSD
Storage Capacity512GB
Extra M.2 SlotYes
Supported SSD TypeUp to two drives, 2x M.2 SSD
Storage UpgradeM.2 2242 SSD up to 1TB
Graphics
Graphics ModelIntel Graphics
Graphics MemoryShared
Graphics TypeIntegrated
Keyboard & TouchPad
Keyboard TypeNon-backlit, English (EU)
TouchPadButtonless Mylar® surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP), 75 x 120 mm (2.95 x 4.72 inches)
Camera & Audio
WebCamHD 720p with Privacy Shutter
SpeakerStereo speakers, 2W x2
Microphone2x, Array Microphone
Audio FeaturesOptimized with Dolby Audio
Ports & Slots
Optical DriveN/A
Card ReaderSD Card Reader
HDMI Port1x HDMI 1.4
USB 2 Port2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1)
Headphone & Microphone Port1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
Network & Connectivity
LANN/A
WiFiWi-Fi 6, 802.11ax 2x2
BluetoothBluetooth 5.2
Security
Fingerprint SensorN/A
Camera Privacy ShutterYes
Security ChipFirmware TPM 2.0 Enabled
Software
Operating SystemWindows 11 Home Single Language, English
Power
Battery TypeIntegrated
Battery Capacity60Wh
Adapter Type65W Round Tip (3-pin)