
Intel Pentium Gold G6400 10th gen Coffee Lake Processor Price in Bangladesh
Product Code: CPU333014650
৳5,600
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Intel Pentium Gold G6400 10th gen Coffee Lake Processor Clock Speed: Not specified Cores/Threads: Not specified Cache: Not specified Socket: Not specified Features: None
Specification
| Basic Information | |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| Cache | 4 MB SmartCache |
| Cores | 2 |
| Threads | 4 |
| Default TDP | 58 W |
| Memory Specifications | |
| Maximum Size | 128 GB |
| Maximum Speed | 41.6 GB/s |
| Type | DDR4-2666 |
| Max Number of Channels | 2 |
| Graphics Specifications | |
| Processor Graphics | Intel UHD Graphics 610 |
| Base Frequency | 350 MHz |
| Max Dynamic Frequency | 1.05 GHz |
| Max Video Memory | 64 GB |
| Max Resolution | Max Resolution (HDMI): 4096x2160@30Hz Max Resolution (DP): 4096x2304@60Hz Max Resolution (eDP - Integrated Flat Panel): 4096x2304@60Hz |
| Max Resolution (HDMI) | 4096x2160@30Hz Max Resolution (DP) |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 03 Years (No Warranty for Fan or Cooler) |








