
Intel Core i5-7640X X-series Kaby Lake Processor Price in Bangladesh
Product Code: CPU625818759
৳25,350
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Intel Core i5-7640X X-series Kaby Lake Processor Clock Speed: Not specified Cores/Threads: Not specified Cache: Not specified Socket: Not specified Features: None
Specification
| Basic Information | |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| Maximum Turbo Frequency | 4.20 GHz |
| Cache | 6 MB |
| Cores | 4 |
| Default TDP | 112 W |
| Supported Technologies | 14 nm |
| CPU Cooler | Not Included |
| Memory Specifications | |
| Maximum Size | 64 GB |
| Maximum Speed | 2666 |
| Type | DDR4 |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 03 Years Warranty |








