
Intel Core i9 14900K 14th Gen Raptor Lake Processor Price in Bangladesh
Product Code: CPU393778236
৳54,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Intel Core i9 14900K 14th Gen Raptor Lake Processor Clock Speed: Not specified Cores/Threads: Not specified Cache: Not specified Socket: Not specified Features: None
Specification
| Basic Information | |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Turbo Frequency | 6.00 GHz |
| Cache | 36 MB |
| Cores | 24 |
| Threads | 32 |
| Default TDP | 125W |
| CPU Cooler | Not Included |
| Memory Specifications | |
| Maximum Size | 192 GB |
| Maximum Speed | 89.6 GB/s |
| Type | Up to DDR5 5600 MT/s Up to DDR4 3200 MT/s |
| Max Number of Channels | 2 |
| Graphics Specifications | |
| Processor Graphics | Intel UHD Graphics 770 |
| Base Frequency | 300 MHz |
| Max Dynamic Frequency | 1.65 GHz |
| Max Resolution | Max Resolution (HDMI): 4096 x 2160 @ 60Hz Max Resolution (DP): 7680 x 4320 @ 60Hz Max Resolution (eDP - Integrated Flat Panel): 5120 x 3200 @ 120Hz |
| Max Resolution (HDMI) | 4096 x 2160 @ 60Hz Max Resolution (DP) |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 03 years warranty |








