
Intel 12th Gen Core i7-12700 Alder Lake Processor Price in Bangladesh
Product Code: CPU481532205
৳33,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Intel 12th Gen Core i7-12700 Alder Lake Processor Clock Speed: Not specified Cores/Threads: Not specified Cache: Not specified Socket: Not specified Features: None
Specification
| Basic Information | |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Maximum Turbo Frequency | 4.80 GHz |
| Cache | 25MB |
| Cores | 12 |
| Threads | 20 |
| Default TDP | 65W |
| Memory Specifications | |
| Maximum Size | 256GB |
| Max Number of Channels | 2 |
| Graphics Specifications | |
| Processor Graphics | Intel UHD Graphics 770 |
| Base Frequency | 300 MHz |
| Max Dynamic Frequency | 1.50 GHz |
| Max Resolution | HDMI: 4096 x 2160 @ 60Hz DP: 7680 x 4320 @ 60Hz eDP - Integrated Flat Panel: 5120 x 3200 @ 120Hz |
| HDMI | 4096 x 2160 @ 60Hz DP |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 03 years warranty (No Warranty for Fan or Cooler) |








