
Intel Core i3 13100 13th Gen Processor (TRAY) Price in Bangladesh
Product Code: CPU816862271
৳11,800
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Intel Core i3 13100 13th Gen Processor (TRAY) Clock Speed: Not specified Cores/Threads: Not specified Cache: Not specified Socket: Not specified Features: None
Specification
| Basic Information | |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Turbo Frequency | 4.50 GHz |
| Cache | 12 MB Intel Smart Cache |
| Cores | 4 |
| Threads | 8 |
| Default TDP | 60 W |
| cTDP | 89 W |
| Memory Specifications | |
| Maximum Size | 128 GB |
| Maximum Speed | 89.6 GB/s |
| Type | Up to DDR5 4800 MT/s Up to DDR4 3200 MT/s |
| Max Number of Channels | 2 |
| Graphics Specifications | |
| Processor Graphics | Intel UHD Graphics 730 |
| Base Frequency | 300 MHz |
| Max Dynamic Frequency | 1.50 GHz |
| Max Resolution | HDMI: 4096 x 2160 @ 60Hz DP: 7680 x 4320 @ 60Hz eDP - Integrated Flat Panel: 5120 x 3200 @ 120Hz |
| HDMI | 4096 x 2160 @ 60Hz DP |
| Core Count | 24 |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 3 years Warranty. |








