
Intel 13th Gen Core i7 13700KF Raptor Lake Processor Price in Bangladesh
Product Code: CPU372578624
৳41,500
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Intel 13th Gen Core i7 13700KF Raptor Lake Processor Clock Speed: Not specified Cores/Threads: Not specified Cache: Not specified Socket: Not specified Features: None
Specification
| Basic Information | |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Turbo Frequency | 5.40 GHz |
| Cache | 30 MB |
| Cores | 16 |
| Threads | 24 |
| Default TDP | 125W |
| Memory Specifications | |
| Maximum Size | 128 GB |
| Type | Up to DDR5 5600 MT/s Up to DDR4 3200 MT/s |
| Max Number of Channels | 2 |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 03 years warranty |








