
Intel 13th Gen Core i5 13400F Raptor Lake Processor Price in Bangladesh
Product Code: CPU263174881
৳16,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Intel 13th Gen Core i5 13400F Raptor Lake Processor Clock Speed: Not specified Cores/Threads: Not specified Cache: Not specified Socket: Not specified Features: None
Specification
| Basic Information | |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Maximum Turbo Frequency | 4.60 GHz |
| Cache | 20 MB |
| Cores | 10 |
| Threads | 16 |
| Default TDP | 65W |
| Memory Specifications | |
| Maximum Size | 128 GB |
| Maximum Speed | 76.8 GB/s |
| Type | Up to DDR5 4800 MT/s Up to DDR4 3200 MT/s |
| Max Number of Channels | 2 |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 03 years warranty (No Warranty for Fan or Cooler) |







