
Intel 12th Gen Core i9-12900K Alder Lake Processor Price in Bangladesh
Product Code: CPU710171711
৳41,750
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Intel 12th Gen Core i9-12900K Alder Lake Processor Clock Speed: Not specified Cores/Threads: Not specified Cache: Not specified Socket: Not specified Features: None
Specification
| Basic Information | |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Turbo Frequency | 5.20 GHz |
| Cache | 30MB |
| Cores | 16 |
| Threads | 24 |
| Default TDP | 125W |
| CPU Cooler | Not Included |
| Memory Specifications | |
| Maximum Size | 256GB |
| Type | DDR4 / DDR5 |
| Max Number of Channels | 2 |
| Graphics Specifications | |
| Processor Graphics | Intel UHD Graphics 770 |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 03 years warranty |








