
Intel 11th Gen Core i5-11400F Rocket Lake Processor Price in Bangladesh
Product Code: CPU336188031
৳9,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Intel 11th Gen Core i5-11400F Rocket Lake Processor Clock Speed: Not specified Cores/Threads: Not specified Cache: Not specified Socket: Not specified Features: None
Specification
| Basic Information | |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Maximum Turbo Frequency | 4.40 GHz |
| Cache | 12MB |
| Cores | 6 |
| Threads | 12 |
| Default TDP | 65W |
| Memory Specifications | |
| Maximum Size | 128 GB |
| Maximum Speed | 3200MHz |
| Type | DDR4 |
| Max Number of Channels | 2 |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 3 Years (No Warranty for Fan or Cooler) |








