
Intel 10th Gen Core i5-10400 Processor Price in Bangladesh
Product Code: CPU547876994
৳13,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Intel 10th Gen Core i5-10400 Processor Clock Speed: Not specified Cores/Threads: Not specified Cache: Not specified Socket: Not specified Features: None
Specification
| Basic Information | |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Maximum Turbo Frequency | 4.30 GHz |
| Cache | 12 MB SmartCache |
| Cores | 6 |
| Threads | 12 |
| Default TDP | 65 W |
| Memory Specifications | |
| Maximum Size | 128 GB |
| Maximum Speed | 2666 |
| Type | DDR4 |
| Max Number of Channels | 2 |
| Graphics Specifications | |
| Processor Graphics | Intel UHD Graphics 630 |
| Base Frequency | 350 MHz |
| Max Dynamic Frequency | 1.10 GHz |
| Max Video Memory | 64 GB |
| Max Resolution | Max Resolution (HDMI 1.4): 4096x2304@30Hz Max Resolution (DP)‡: 4096x2304@60Hz Max Resolution (eDP - Integrated Flat Panel): 4096x2304@60Hz |
| Max Resolution (HDMI 1.4) | 4096x2304@30Hz Max Resolution (DP)‡ |
| Core Count | 6 |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 03 Years Warranty (No Warranty for Fan or Cooler) |








