
Intel 10th Gen Core i3 10100 Processor Price in Bangladesh
Product Code: CPU218678674
৳10,500
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Intel 10th Gen Core i3 10100 Processor Clock Speed: Not specified Cores/Threads: Not specified Cache: Not specified Socket: Not specified Features: None
Specification
| Basic Information | |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Turbo Frequency | 4.30 GHz |
| Cache | 6 MB SmartCache |
| Cores | 4 |
| Threads | 8 |
| Default TDP | 65 W |
| Memory Specifications | |
| Maximum Size | 128 GB |
| Maximum Speed | 41.6 GB/s |
| Type | DDR4-2666 |
| Max Number of Channels | 2 |
| Graphics Specifications | |
| Processor Graphics | Intel UHD Graphics 630 |
| Base Frequency | 350 MHz |
| Max Dynamic Frequency | 1.10 GHz |
| Max Video Memory | 64 GB |
| Max Resolution | Max Resolution (HDMI 1.4): 4096 x 2160 @30Hz Max Resolution (DP): 4096 x 2304 @60Hz Max Resolution (eDP - Integrated Flat Panel): 4096 x 2304 @60Hz |
| Max Resolution (HDMI 1.4) | 4096 x 2160 @30Hz Max Resolution (DP) |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 03 Years (No Warranty for Fan or Cooler) |








