
ASUS Vivobook 16X K3605ZF Core I5 12th Gen RTX 2050 4GB Graphics 16" WUXGA Display Laptop Price in Bangladesh
Product Code: ASUS623534931
৳97,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: ASUS Vivobook 16X K3605ZF Core I5 12th Gen RTX 2050 4GB Graphics 16" WUXGA Display Laptop Processor: Not specified RAM: Not specified, Storage: Not specified Display: Not specified Features: None
Specification
| Processor | |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Model | Core i5-12500H |
| Generation | 12th Gen |
| Processor Frequency | 2.5GHz up to 4.5GHz |
| Processor Core | 12 |
| Processor Thread | 16 |
| CPU Cache | 18 MB Intel Smart Cache |
| Display | |
| Display Size | 16-Inch |
| Display Type | IPS Level |
| Display Resolution | WUXGA ( 1920 x 1200 ) |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Memory | |
| RAM | 8GB Onboard |
| RAM Type | DDR4 |
| Bus Speed | 3200 Mhz |
| Total RAM Slot | 8GB Onboard+ 1 Extra Slot |
| Max RAM Capacity | 24GB |
| Storage | |
| Storage Type | PCIe Gen4 SSD |
| Storage Capacity | 512GB |
| Extra M.2 Slot | N/A |
| Graphics | |
| Graphics Model | NVIDIA RTX 2050 |
| Graphics Memory | 4GB |
| Graphics Type | GDDR6 |
| Keyboard & TouchPad | |
| Keyboard Type | Backlit Keyboard |
| Camera & Audio | |
| WebCam | HD Camera |
| Speaker | Yes |
| Microphone | Yes |
| Ports & Slots | |
| HDMI Port | 1xHDMI |
| USB 3 Port | 2x Type A USB 3.2 Gen 1 |
| USB Type-C / Thunderbolt Port | 1x Type C USB 3.2 Gen 1 |
| Headphone & Microphone Port | 1x 3.5 combo audio jack |
| Network & Connectivity | |
| WiFi | WiFi 6E |
| Bluetooth | Bluetooth 5.2 |
| Software | |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Power | |
| Battery Type | 3 Cell |
| Battery Capacity | 50Whr |
| Physical Specification | |
| Color | Indie Black |
| Weight | 1.80 Kg |
| Warranty | |
| Warranty Details | 02 years International Limited Warranty (Battery 1 year) |








