
AMD Ryzen Threadripper 1900X Processor Price in Bangladesh
Product Code: CPU725547653
৳9,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: AMD Ryzen Threadripper 1900X Processor Clock Speed: Not specified Cores/Threads: Not specified Cache: Not specified Socket: Not specified Features: None
Specification
| Basic Information | |
| Base Frequency | 3.8 GHz |
| Maximum Turbo Frequency | Up to 4 GHz |
| Cache | L1 Cache: 768 KB L2 Cache: 4 MB L3 Cache: 16 MB |
| L1 Cache | 768 KB L2 Cache |
| Cores | 8 |
| Threads | 16 |
| Default TDP | 180W |
| Supported Technologies | 14nm |
| CPU Cooler | Not Included |
| Memory Specifications | |
| Maximum Speed | Up to 2667 MT/s |
| Type | DDR4 |
| Graphics Specifications | |
| Processor Graphics | N/A |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 3 Years Warranty |








