
AMD Ryzen 5 3400G Processor with Radeon RX Vega 11 Graphics Price in Bangladesh
Product Code: CPU737100200
৳6,700
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: AMD Ryzen 5 3400G Processor with Radeon RX Vega 11 Graphics Clock Speed: Not specified Cores/Threads: Not specified Cache: Not specified Socket: Not specified Features: None
Specification
| Basic Information | |
| Base Frequency | 3.7GHz |
| Maximum Turbo Frequency | 4.2GHz |
| Cache | Total L2 Cache: 2MB Total L3 Cache: 4MB |
| Total L2 Cache | 2MB Total L3 Cache |
| Cores | 4 |
| Threads | 8 |
| Default TDP | 65W |
| Memory Specifications | |
| Maximum Speed | 2933MHz |
| Type | DDR4 |
| Max Number of Channels | 2 |
| Graphics Specifications | |
| Processor Graphics | Radeon RX Vega 11 Graphics |
| Base Frequency | 1400 MHz |
| Core Count | 11 |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 03 years warranty (No Warranty for Fan or Cooler) |








