
AMD Athlon PRO 300GE AM4 Socket Desktop Processor with Radeon Vega 3 Graphics (Rebox) Price in Bangladesh
Product Code: CPU818193997
৳4,800
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: AMD Athlon PRO 300GE AM4 Socket Desktop Processor with Radeon Vega 3 Graphics (Rebox) Clock Speed: Not specified Cores/Threads: Not specified Cache: Not specified Socket: Not specified Features: None
Specification
| Basic Information | |
| Base Frequency | 3.4GHz |
| Cache | Total L1 Cache 192KB Total L2 Cache 1MB Total L3 Cache 4MB |
| Cores | CPU Cores 2 GPU Cores 3 Compute Cores: 5 (2 CPU + 3 GPU) |
| CPU Cores 2 GPU Cores 3 Compute Cores | 5 (2 CPU + 3 GPU) |
| Threads | 4 |
| Default TDP | 35W |
| Memory Specifications | |
| Maximum Speed | 2667MHz |
| Type | DDR4 |
| Max Number of Channels | 2 |
| Graphics Specifications | |
| Processor Graphics | 1100 MHz |
| Core Count | 3 |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 3 Years |








