
Zyxel P-660HN-T1A 150Mbps ADSL2+ Wireless Gateway Price in Bangladesh
Product Code: RTR896000930
৳1,410
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Zyxel P-660HN-T1A 150Mbps ADSL2+ Wireless Gateway Speed: Not specified Frequency: Not specified Antennas: Not specified Ports: Not specified Features: Not specified Additional: None
Specification
| Key Features | |
| Data Rate | 150 Mbps |
| Antenna | Single 3.5 dbi internal antennas |
| Button | Power switch button Reset button WPS and WLAN on/off hardware button (coexisting) |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Wireless | 802.11n Wireless Wireless scheduler |
| Network Standard | IEEE 802.11n compliance, backward compatible with 11b/g Support IEEE 802.1x, external Radius server: EAP-MD5, TLS, TTLS |
| IEEE 802.11n compliance, backward compatible with 11b/g Support IEEE 802.1x, external Radius server | EAP-MD5, TLS, TTLS |
| Encryption | 64/128 bits WEP data encryption |
| Ports | ADSL port: 1 x RJ-11 for P-660N/HN-T1A; 1x RJ-45 for P-660N/HN-T3A Ethernet port: 4 x RJ-45 (P-660HN-TxA Series only) |
| ADSL port | 1 x RJ-11 for P-660N/HN-T1A; 1x RJ-45 for P-660N/HN-T3A Ethernet port |
| Others | Operating Environment • Temperature: 0°C to 40°C • Humidity: 20% to 85% RH (Non-condensing) Storage Environment • Temperature: -20°C to 60°C • Humidity: 20% to 90% RH (Non-condensing) |
| Operating Environment • Temperature | 0°C to 40°C • Humidity |
| Power Source | |
| Power Mode | Power input (12 V DC 1 A) |
| Physical Dimension | |
| Dimension | 133 (W) x 61 (D) x 163 (H) mm/ 5.23 (W) x 2.4 (D) x 6.42 (H) inches |
| Weight | 520 g (1.15 lb) |
| Color | Black |
| Manufacturer warranty | |
| Warranty | 01Year |








