
Huawei eKitEngine S380-S8P2T 8 Port Gigabit PoE Router Price in Bangladesh
Product Code: RTR224698003
৳62,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Huawei eKitEngine S380-S8P2T 8 Port Gigabit PoE Router Speed: Not specified Frequency: Not specified Antennas: Not specified Ports: Not specified Features: Not specified Additional: None
Specification
| Key Features | |
| Data Rate | Capacity: 16Gbps Packet forwarding rate: Upload:500 Kpps, download:420 Kpps Egress bandwidth: 2Gbps |
| Capacity | 16Gbps Packet forwarding rate |
| Ports | Uplink ports 2 x GE WAN Downlink ports 8 x GE LAN (124 W PoE+) |
| Others | Multi-Service Gateway Number of managed Aps: 64 Maximum user: 400 |
| Multi-Service Gateway Number of managed Aps | 64 Maximum user |
| Power Source | |
| Power Mode | Input voltage range [V]: Power adapter input: 90–290 V AC; 47–63 Hz Maximum power consumption [W]: 145.8 W (PoE: 124 W) |
| Input voltage range [V] | Power adapter input |
| Physical Dimension | |
| Dimension | Height [mm]: 35.0 mm Depth [mm]: 130.0 mm Wide [mm]: 210.0 mm |
| Height [mm] | 35.0 mm Depth [mm] |
| Weight | 1.5 (3.31) [kg(lb)] |
| Color | White |
| Housing Material | Metal |
| Manufacturer warranty | |
| Warranty | 3 Year |








