
Xtrike Me GH-712 RGB Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN326484003
৳1,800
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xtrike Me GH-712 RGB Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Driver Magnet | 50mm |
| Frequency Range | 20Hz-20KHz |
| Impedance | 32Ω±15% |
| Sensitivity | 114±3dB |
| Input Jack | 3.5MM 4PIN Aux+USB for LED power supply only |
| Driver Diameter | 50 mm |
| Connectivity | Wired |
| Others | Compatible platforms: PS5 / PS4 / XBOX/Switch/PC / 3.5 mm CTIA interface equipment |
| Compatible platforms | PS5 / PS4 / XBOX/Switch/PC / 3.5 mm CTIA interface equipment |
| Physical Specification | |
| Color | Black White |
| Cable Length | 2m±0.15m/Braided |
| Microphone | |
| Frequency | 20Hz~20KHz |
| Microphone Size | 6.0x5.0mm |
| Sensitivity | -40±3dB |
| Pick-up Pattern | Omnidirectional |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 1 Year |







